Sıvı Yüz Germe Nasıl Yapılıyor? beautemaster 22 Kasım 2021
Sıvı Yüz Germe Nasıl Yapılıyor?

Sıvı yüz germe, enjekte edilebilir dolgu maddeleri kullanılarak yüzün gerdirilmesi, dolgunlaştırılması ve yeniden şekillendirilmesidir. Genel prosedürün bir parçası olarak, dolgu maddeleri genellikle tek başına veya botoksla birlikte uygulanır. Dolgu maddelerine ek olarak botoks kullanımı daha iyi, daha uzun ömürlü sonuçlar sağlayabilir. Botoks kas kasılmalarına neden olan sinir uyarılarını bloke eder. İlgili bölgelere enjekte edildiğinde, belirli yüz ifadelerini yapmaktan sorumlu kasları etkili bir şekilde bloke eder. Çünkü tekrarlanan yüz ifadeleri, belirli alanlarda kolajenin parçalanmasına katkıda bulunarak derin kırışıklıklara ve ifade çizgilerine yol açar.

Özellikle kaz ayağı gibi mimik kırışıklıklarının hakim olduğu bölgelerin tedavisinde dermal dolgu maddeleri kullanılabilir ancak kasların aşırı kullanımı dolgu maddesinin daha hızlı azalmasına neden olacağından, bu bölgenin çevresine uygulanacak botoks dolgunun daha uzun süre etkin kalmasına yardımcı olur.

Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

FDA onayı olmayan hiç bir ürünü yüzünüze enjekte ettirmeyin. Bu uygulamaları hekim olmayan kişilerin yapması yasaklanmıştır. Sırf daha uygun fiyatlı olması sebebiyle hekimler dışında bu işlemleri yaptırmayın. Çünkü her ne kadar işlemler cerrahi yönteme göre daha basit görünse bile düzeltilemeyecek yaralanmalara sebep olabilir. Bu tip prosedürlerde sıfır komplikasyon olmadığını bilmeniz son derece önemlidir.

Amaçlanan enjeksiyon bölgesinin yakınında herhangi bir aktif cilt yarası, uçuk, sivilce, döküntü, kist veya enfeksiyon varlığında dermal dolgu prosedürü almayın. Bu tür planlanmış prosedürleri, durum tamamen çözülene kadar erteleyin. Ayrıca, konunun uzmanı bir hekim kontrolü altında olmadan dermal dolgu prosedürünüzle aynı anda lazer tedavileri, mikrodermabrazyon, kimyasal peelingler veya diğer benzer cilt tedavileri almanın tavsiye edilmediğini unutmayın. Doktorunuzu mevcut tıbbi durumların yanı sıra almakta olduğunuz herhangi bir ilaç hakkında bilgilendirdiğinizden emin olun.

Korkunç “Balmumu Figürü” Görünümünden Kaçının

Hepimiz çevremizde sıcak bir günde dışarı çıktıklarında yüzleri eriyebilir gibi görünen bazı ünlüler (ya da belki de komşularınızı, arkadaşlarınızı) görüyoruz. Neyse ki, bu tür sonuçlardan kaçınmak için alabileceğiniz  bazı önlemler vardır. Sadece FDA onaylı dermal dolgu maddeleri kullanan (başka bir deyişle silikon sıvısı, jel veya kalıcı dolgu kullanmayan) nitelikli bir doktor bulmak iyi bir başlangıçtır.

Bunun dışında sıvı yüz germe prosedüründe  aklınızda olmasını önerdiğimiz  tüyolar şunlar olabilir!

  • Geçici” dolgu maddelerinden birini tercih edin. Böylece eğer beğenmezseniz altı ila 12 ay içinde bu maddeler yok olacaktır. Sonucu beğendiğinize karar verdikten sonra ya da sonuçlarınız azalmaya başladığında yeniden yaptırabilirsiniz.
  • Doktorunuzdan ölçülü olmasını isteyin. 20 yaş gençleşmek gibi uçuk beklentilere girmeyin.
  • Çok fazla prosedürü aynı anda birleştirmeyin. “Balmumu figürü” görünümü genellikle aşırı agresif tedavilerle ilişkili olarak ortaya çıkmaktadır.