PRP Saç Tedavisi beautemaster 25 Kasım 2021

PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

Saçlarımız ifademizi tamamlayan unsurlardan biridir. Öyle ki saçlarımızın kısa veya uzun olması ya da farklı kesim modelleri, rengi, gürlüğü değiştikçe bambaşka biri gibi görünebiliriz. Saçlarımız bu kadar önemliyken günümüzde maalesef söz konusu saç sağlığı olduğunda çoğu zaman birkaç bakım kreminin ve şampuanın yeterli olacağı düşünülür. Halbuki saçlarımız da tıpkı vücudumuzun diğer bölümleri gibi günlük hayatın getirisi stres, düzensiz beslenme, hava kirliliği hatta yanlış ürün kullanımından etkilenir ve zamanla deforme olur.

İhtiyaç duyduğu bakımı vermediğimiz saçlarımız zamanla matlaşır, donuklaşır, cansızlaşır hatta koparak dökülmeye başlar. Dökülmeye başlayan ve cansızlaşan saçlara mutlaka müdahale edilmesi gerekir. Aksi halde dökülmeler artar ve küçük müdahalelerle baş edilemeyecek kellikler meydana gelebilmektedir.

Söz konusu saç sağlığı olduğunda hangi uygulamalar yapılabilir derseniz, belki de en yaygın uygulamalardan biri Saç PRP Tedavisidir.

Saçlarda PRP tedavisi nedir?


PRP tedavisi, uzun yıllardır birçok hastalıkta ve deformasyonda etkin olarak kullanılan ve doğru hasta seçimi ve planlama ile yüz güldüren sonuçlar alınan bir tedavidir. Günümüzde PRP tedavisi; ciltte, saçlarda hatta akut yaralanmalarda dahi kullanılabilmektedir. PRP tedavisi veya diğer bir adıyla plazma yönünden zengin tedavi (plasma rich treatment) kişinin kendi kanıyla yapılan bir tedavi türüdür. Bu tedavide kişiden kan alınır ve özel bir işlemden geçirilerek kan, plazma yönünden zenginleştirilir. Akabinde de plazma yönünden zenginleştirilen kan, hastanın yaşadığı deformasyona göre hastaya yeniden enjekte edilir. Kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon riski olmayan dolayısıyla oldukça güvenilir ve konforlu bir uygulama olan PRP tedavisi, son yıllarda saçlarda meydana gelen deformasyonları gidermek için sıklıkla başvurulan bir tedavi haline gelmiştir.

Saçlara uygulanan PRP tedavisinde de yukarıda bahsettiğimiz gibi önce kişiden kan alınır ardından  alınan kan özel bir işlemden geçirilir ve plazma yönünden zenginleştirilir. Elde edilen bileşen saç derisine özel ince uçlu iğneler aracılığıyla enjekte edilir. Yapılan enjeksiyon işlemi konforlu olmakla birlikte işlemde ağrı, acı oldukça minimaldir.

Saç PRP tedavisi, konforlu ve pratik bir işlem olmakla birlikte seanslar halinde yapılan bir işlemdir. Seans sayılarının hastanın ihtiyaçlarına göre belirlendiği Saç PRP Tedavisi işleminde çoğu zaman 1 ila 4 seanslık tedavi protokolleri yeterli olmaktadır.

İlk seanstan itibaren etkileri görülmeye başlayan Saç PRP tedavisinde amaç; koparak dökülmelerin önüne geçmek, saçları besleyerek gürleşmesini sağlamak dahası saçların canlı ve parlak görünmesine katkı sağlamaktır. Etkin ve konforlu bir tedavi olan Saç PRP’si, doğru planlama ile yapıldığında yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız bir uygulamadır. Trombositlerin onarıcı etkisinden yararlanılan Saç PRP tedavisi neredeyse ağrısız ve acısız bir uygulamadır.

Gerek kısa sürede uygulanması gerekse hastanın ihtiyaçlarına göre kişiye özel tedavi protokolü seçeneği sunması nedeniyle Saç PRP tedavisi; saç dökülmeleri yaşayan, mat ve cansız saçlara sahip olan hastalar için pek çok avantaj sunmaktadır.

Saçlar için uygulanan PRP tedavisi
ile ilgili
sık sorulan sorular;

Seanslar halinde yapılan ve çoğu zaman 1 ila 4 seanslık tedavi paketlerinin yeterli olduğu Saç PRP’si tedavisinde, seans sayılarına konsültasyon muayenesinde karar verilmektedir. Randevu oluşturarak gelinen konsültasyon muayenesinde uzmanımız saçlarının durumunu ve varsa oluşmaya başlayan seyrekliği değerlendirir. Akabinde size özel bir tedavi protokolü hazırlar.

Uygulama, saç derisine oldukça ince uçlu özel iğnelerle yapılır. Dolayısıyla hasta sadece hafif bir rahatsızlık hisseder. Ağrı ve acı, saç PRP’si tedavisinde minimaldir.

Saç PRP tedavisi lokal olarak uygulanan bir işlemdir. Saçlardaki seyrekliğe göre uygulama alanları belirlenir. Seansın süresi bu alanın genişliğine göre değişmekle birlikte seanslar çoğu zaman ortalama 20 – 25 dakika sürer.

Saç PRP’si hastadan hastaya değişen, seans sayılarının hastanın ihtiyaçlarına göre belirlendiği bir işlemdir. Hastanın saçlarının hali hazırdaki durumu, kişinin ihtiyaç duyduğu seans sayısı tedavinin fiyatını belirleyen faktördür. Bazı hastalara 2 seanslık bir tedavi yeterken bazı hastalar için 4 seansa ihtiyaç duyulabilmektedir.

PRP tedavisi, kişinin kendi kanıyla kendi vücudunu, cildini, saçını onardığı bir tedavi protokolüdür. Saç PRP tedavisi de yine kişinin kendi kanının kullanıldığı plazma yönünden zengin bir tedavi türüdür. Burada amaç saçların daha canlı, sağlıklı, parlak ve onarılmış olmasını sağlamaktır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size özel planlanan bir Saç PRP Tedavisi sonrasında saçlarınızda güçlenme, canlılık, parlaklık ve saç dökülmelerinizde azalma bekleyebilirsiniz. Saçlarınızdaki dökülmeler azalacağı buna ek olarak hali hazırdaki saçlarınız kökten besleneceği için saçlarınızda gürleşme de doğru bir beklenti olacaktır.

İfademizin tamamlayıcı faktörlerinden biri olan saçlar; ancak doğru bakım ve uygulamalarla sağlığını, canlılığını, parlaklığını koruyabilir. Siz de saçlarınızın daha canlı ve parlak olmasını istiyorsanız Saç PRP tedavisi, sizin için ideal uygulamalardan biridir.