Jawline Dolgu beautemaster 26 Kasım 2021

Jawline Dolgu

Jawline Dolgu

Kilo değişimleri, çevresel etkenler, beslenme düzeni, sigara kullanımı ve genetik faktörler yüz şeklimizi belirleyen temel unsurlardır. Yüzümüzün fazla hacimli olması, gırımızın oluşması veya cildimizin zamana yenik düşerek gevşemeye başlaması, yüz görünümümüzü etkiler. Yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan ve her geçen gün yer çekimine biraz daha yenik düşen cildimiz nedeniyle zamanla çene hattımız belirginliğini yitirir. Bu hattın belirginliğini yitirmesiyle çene bölgemiz ve gıdımız dışarıdan bakıldığında birleşikmiş gibi görünür ki bu da bizim olduğumuzdan çok daha yaşlı, yorgun, çökmüş ve kilolu görünmemize neden olur. Günümüzde özellikle kilo değişimleri ve yaş almaya bağlı oluşan deformasyonlar nedeniyle sıklıkla karşılaştığımız bu durumdan jawline dolgu veya bir diğer deyişle özel çene hattı dolgu uygulamasıyla kurtulabiliriz.

Çene dolgusu (Jawline Dolgu) nedir?

Çene dolgusu uygulaması, klinik ortamda yapılan ve ortalama 10 ila 15 dakikada tamamlanan neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz etkin bir ameliyatsız estetik işlemidir. Uygulamada hyaluronik asit bazlı dermal dolgular kullanılır. Güvenilirliğini kanıtlamış bu dolgular sayesinde işlemin şu ana kadar bilinen bir yan etkisi ortaya çıkmamıştır. Kilo değişimleri ve genetik faktörler başta olmak üzere yukarıda saydığımız nedenlere bağlı olarak belirginliğini yitiren çene hattına yeniden hacim vererek çenenin gıdıdan görünüm olarak ayrılmasını sağlayan jawline dolgu (çene dolgusu) günümüz güzellik standartlarında ideal olarak kabul edilen V yüz şeklini de destekleyen bir işlemdir. Çene hattını keskinleştirerek gıdıdan ayrılmasını sağlayan çene dolgusu işlemi, iyileşme süresi gerektirmeyen bir uygulamadır.

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgu uygulamalarında alt yaş sınırı 18’dir. Bunun nedeni 18 yaşına kadar yüz anatomisinin gelişmeye devam etmesidir. Çene dolgusu, jawline dolgu uygulamasında da 18 yaş sınırı alt sınır olarak kabul edilmektedir.

Jawline çene dolgusu nasıl yapılır?

Çene dolgusu uygulaması klinik ortamda yapılan ve ortalama 10 – 15 dakikada tamamlanan bir işlemdir. Uygulamadan önce işlem alanı sterilize edilerek olası makyaj artıklarından ve kirden arındırılır. Ardından uygulamanın hastalar için maksimum konforda gerçekleşmesi için işlem alanına anestetik kremler sürülür ve kremlerin etki etmesi beklenir. İşlem alanında yeterli uyuşma sağlandığında özel ince uçlu iğnelerle dolgu işlemi yapılır. İşlemde kulak memesinin ucundan çene ucuna doğru hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla keskin, orantılı bir hat oluşturulur.Kullanılacak dolgu miktarı hastan ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Dolayısıyla tek, standart bir miktardan her zaman söz edilemez.

Çene dolgusu (Jawline Dolgu) hakkında
5 soru, 5 cevap;

Jawline çene dolgusu uygulaması, hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan bir işlemdir. Kalıcı değildir, belirli bir süre sonrasında yenilenmesi gerekir. Ortalama 18 ila 24 ay kalıcılığı bulunan jawline çene dolgusu uygulamasında, işlem, düzenli olarak tekrarlandığında kalıcılığın bir miktar daha arttığı bilinmektedir.

Jawline çene dolgusu uygulaması, konforlu ve ortalama 10 -15 dakikada tamamlanan bir işlemdir. Klinik ortamda yapılan uygulamada herhangi bir iyileşme süresinin bulunmaması, uygulamayı pek çok işlemle kombine şekilde yapabilmeye olanak sağlamaktadır. Özellikle burun dolgusu, dudak dolgusu ve botoks işlemleri ile sıklıkla kombine olarak yapılmaktadır.

Yaş almaya bağlı olarak veya kilo değişimleri nedeniyle çene hattı belirginliğini kaybetmiş, gıdı bölgesiyle yüz bölgesi birleşmiş gibi duran 18 yaş üstü tüm kadın ve erkekler jawline çene hattı dolgu uygulaması için uygun birer adaydır.

Hyaluronik asit bazlı dermal dolgular, günümüzde bazı merkezlere hemşireler veya estetisyen tarafından yapılmaktadır ki bu yanlış bir uygulamadır. Çene hattı jawline dolgu mutlaka alanına uzman, tecrübeli, yüz anatomisine bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Hali hazırda vücudumuzda da bulunan hyaluronik asit bazlı dolgularla yapılan çene hattı dolgusunun bilinen ağır bir yan etkisi bulunmamaktadır. Klinik ortamda güvenle konforlu bir şekilde yapılan uygulama sonrası hastalar güvenle sosyal hayatlarına dönebilirler.

Kuşkusuz ki zamanı durdurmak mümkün değil. Ancak küçük bir dokunuşla siz de güzel yaş alabilir, yaşınızın en iyisi olarak zamana meydan okuyabilirsiniz. Jawline çene hattı dolgu uygulaması da işte tam da zamana meydan okurken destek alacağınız küçük bir dokunuş gerektiren uygulamalardan biridir. Kısa sürede etkin şekilde tamamlanması, pek çok farklı uygulamayla rahatlıkla kombine şekilde yapılabilmesi, hiçbir iyileşme süresi gerektirmemesi sayesinde yüksek yaşam temposuna sahip kadın ve erkekler tarafından dahi rahatlıkla tercih edilebilmesi sayesinde jawline çene hattı dolgu uygulaması yaş alırken dahi dinamik yüz hattını korumak isteyenler için idealdir.

Siz de jawline çene hattı dolgu uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi ve randevu için kliniğimize ulaşabilir; merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ileterek jawline çene hattı dolgu uygulaması randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Kendiniz için bugün harekete geçin!