Ameliyatsız Sıvı Yüz ve Boyun Germe beautemaster 22 Kasım 2021

Ameliyatsız Sıvı Yüz ve Boyun Germe

Ameliyatsız Sıvı Yüz ve Boyun Germe

Cildimiz yaşayan bir dokudur. Günler, aylar, yıllar geçtikçe nasıl ki vücudumuzun diğer bölümlerinde yaşlılık nedeniyle çeşitli sağlık problemleri meydana geliyorsa cildimizde de yaşımız ilerledikçe birçok deformasyon meydana gelmektedir. Katmanlı bir yapıya sahip olan cildimiz, yapısı nedeniyle adım adım yaşlanır. Eğer daima genç ve yaşımızın en iyi versiyonunda görünmek istiyorsak bizlere düşen, cildimiz adım adım yaşlanırken onun adımlarını yavaşlatmak ve ihtiyaç duyduğu bakımı ona vererek güzel yaş almasını sağlamaktır.

Günümüzde söz konusu güzel yaş alma olunca birçok ameliyatlı ve ameliyatsız estetik uygulamalar mevcuttur. Ancak içinde bulunduğumuz zamanın gerekliliği olarak her şeyin en pratik olanını seçmek, bugün pek çok insanın tercih etmeye meyilli olduğu seçenektir. Bu nedenle özellikle ameliyatsız estetik işlemlerde, bugün, pek çok estetik operasyonuna göre daha fazla tercih edilmektedir. Bu talebin yoğunluğuna bağlı olarak da ameliyatsız estetik işlemleri her geçen gün çok daha konforlu çok daha güvenilir ve pratik olmaktadır.

Güzel yaş alma ve ameliyatsız estetik bir arada olunca kuşkusuz ki pek çok insanın aklına ilk etapta dolgu ve botoks uygulamaları gelmektedir. Bu uygulamalar yapıları itibariyle pratik ve güvenli olmakla birlikte doğru planlama yapıldığı takdirde kişilere doğal görünümden ödün vermeden daha genç bir görünüm elde etme şansı sunmaktadır.

Ameliyatsız sıvı ve yüz boyun germe nedir?

Cildimiz yaş almaya bağlı olarak zamanla kollajen üretimini azaltır. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren azalan kollajen üretimi nedeniyle cilt, elastikiyetini kaybetmeye ve yaşlanmanın getirisi deformasyonlara açık hale gelmeye başlar. Elastikiyetin kaybına ek olarak cilt altı dokuların da bu dönemde erimeye başlaması, cildimizin normalde çok daha hızlı şekilde gevşemesine yol açar ki bu da bizleri olduğumuzdan çok daha yaşlı ve yorgun gösterir. Bu noktada cilde müdahale edilmezse cilt günden güne yer çekimine yenik düşer ve günün sonunda ameliyatsız estetik uygulamaların dahi yetersiz kalacağı bir noktaya gelir. Cildimizin bu noktaya gelmeden yani olası bir germe ameliyatı aşamasından önce, ciltte deformasyonların ortaya çıkmasından sonra, ameliyatsız sıvı yüz ve boyun germe uygulanır. Ameliyatsız sıvı yüz ve boyun germe uygulamasında amaç; yaş almaya bağlı olarak erimeye başlayan cilt altı dokularını hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yerine koymak, cildin elastikiyetini kaybetmesiyle ortaya çıkıp daha da belirgin hale gelen kırışıklıklara müdahale etmektir. Böylelikle herhangi bir germe ameliyatına ihtiyaç duymadan cilt altı dokular desteklenerek yüz ve boyun bölgesinde gergin bir cilt görünümü akabinde de genç ve dinlenmiş bir görünüm elde edilir.

Ameliyatsız sıvı yüz ve boyun germe uygulaması hakkında 5 soru, 5 cevap;

Ameliyatsız sıvı yüz ve boyun germe uygulamasında pek çok farklı dolgu maddesi kullanılabilmekle birlikte bu dönemde kalıcı dolgu uygulamaları yerine günümüzde çoğu zaman hyaluronik asit bazlı, diğer kalıcı dolgulara göre daha çabuk etkinliğini yitiren böylelikle işlemi yaptıran kişi eğer görünümünden memnun olmazsa yapılan işlemi tersine çevirebilecek dolgular kullanılır. Bu dermal dolgulara ek olarak ihtiyaç halinde botulinum toksin olarak da bilinen botoks uygulamaları da kullanılmaktadır.

Yaş almaya bağlı olarak yüz ve boyun bölgesi cildinde gevşemeler ve kırışıklıklar olan, kollajen üretimi azaldığı için cilt elastikiyetini kaybetmeye başlayan tüm kadın ve erkekler Ameliyatsız sıvı yüz ve boyun germe uygulaması için uygun birer adaydır.

Ameliyatsız sıvı yüz ve boyun germe işlemi bir kombine uygulamadır. Bu uygulamada çoğu zaman hyaluronik asit bazlı dermal dolgular kullanılır ve yapılan işlemler ihtiyaç halinde botoksla desteklenir. Her iki işlem de enjeksiyon işlemi olmakla birlikte ince uçlu özel iğnelerle yapılırlar. Bununla birlikte hem dolgu hem botoks işlemleri öncesi uygulama alanına anestetik kremler sürülür. Böylelikle hastaların işlem esnasında maksimum konforu sağlanır. Ameliyatsız sıvı yüz ve boyun germe uygulaması ağrısız ve acısız bir uygulamadır.

Enjeksiyon içeren bir işlem olması ve yüz anatomisine hakimiyet gerektirmesi nedeniyle alanında uzman, tecrübeli bir hekim tarafından yapılmalıdır. Günümüzde bazı merkezler estetisyen veya hemşireler dolgu ve botoks işlemleri uygulamaktadır. Ancak bu uygulamaların suç ve yanlış olduğu bilinmelidir. Tüm botoks ve dolgu işlemleri mutlaka bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir.

Ameliyatsız sıvı yüz ve boyun germe uygulamasının kendisi hali hazırda kombine bir uygulamadır. Yüz bölgesinde her kırışıklığa ve hacim kaybına müdahale edilen bir işlem olan Ameliyatsız sıvı yüz ve boyun germe uygulaması, hastaların diğer ameliyatsız estetik işlemlere olan ihtiyacını minimalize eder.

Herhangi bir iyileşme süresi veya yan etkisi bulunmaması nedeniyle uygulama sonrası hastaların klinikte belirli bir süre dinlenmesine gerek yoktur. Uygulamadan hemen sonra tüm hastalarımız rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilirler.