Yüz botoksu beautemaster 26 Kasım 2021

Yüz Botoksu

Yüz Botoksu

Sağlık ve güzellik sektörü, dünyada belki de en çok gelişim gösteren sektörlerden biridir. Her geçen gün yeni bir uygulama geliştirilirken eski işlemlerin de kalitesi artırılmakta dahası, artık günümüzde yaşlanma hala durdurulamasa da etkileri büyük oranda geride bırakılabilmektedir.

Yaşlanmanın etkileri denince akla gelen ilk bölgelerden biri kuşkusuz ki yüzümüdür. Yüz bölgesi, yaş almanın getirdiği deformasyonları en çok gösteren bölgelerin başında gelir. Özellikle 30’lu yaşlardan itibaren ciltteki kollajen miktarının azalmasıyla birlikte cilt deformasyonlara açık hale gelir. Cilt sadece parlaklığını yitirmez aynı zamanda elastikiyetini de yitirir. Elastikiyetini yitiren cilt, daha kolay kırışmaya hatta gevşemeye başlar. Günümüz ameliyatsız estetik uygulamaları her geçen gün daha genç görünmenin en iyi versiyonunu hastalara sunarken yılların eskitemediği botoks gibi klasik uygulamalar da söz konusu daha genç görünmek olduğunda hâlâ etkinliklerini korumaktadırlar.

Botoks uygulaması nedir? Etki mekanizması cildi nasıl etkiler?

Botulinum toksin olarak da bilinen botoks uygulaması, klinik ortamda yapılabilen ameliyatsız estetik işlemlerden biridir. İşlem yapılacak alanın genişliğine göre botoks uygulamaları 10 dakika ila 30 dakika arasında değişiklik gösterir. Günümüzde migren tedavisi, aşırı terleme tedavisi, diş sıkma problemi, yüz inceltme ve mimik kırışıklıklarının giderilmesinde botoks uygulamalarına başvurulmaktadır. Kullanımının yaygın olması sayesinde gün geçtikçe daha da güvenli hale gelen botoks uygulamalarının en sık kullanıldığı alan yüz bölgesindeki mimik kırışıklıklarıdır.

Botoks, bir çeşit toksin madde olmakla birlikte kaslara enjekte edildiğinde kasları paralize, çalışmalarını kısıtlayan bir uygulamadır. Deformasyon olan bölgelere uygulandığında o alanda kasların çalışmasını kısıtlar ve söz konusu deformasyonun şiddetlenmesini engeller. Botoks uygulaması özellikle mimik kırışıklıkları dediğimiz yani aynı hareketin sürekli tekrarlanması nedeniyle ortaya çıkan kırışıklıkların tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır. Kaş düşüklüğü, kaz ayağı bölgesi, alın çizgileri ve kızgınlık çizgisi olarak da bilinen kaş arasında ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde botoks uygulamasına sıklıkla başvurulmaktadır.

Yüz botoksu nedir?

Yüz botoksu uygulaması, yüz bölgesinde kas tekrarlarından ve cildin elastikiyetini kaybetmesinden ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde başvurulan botoks uygulamasıdır. Mimik kırışıklıkları da dediğimiz bu kırışıklıklar, müdahale edilmediği takdirde daha da derinleşen ve bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı, yorgun ve çökmüş gösteren deformasyonlardır. Yüz botoksu uygulamasında mimik kırışıklarına kombine olarak müdahale edilirken kişiye özel bir tedavi protokolü uygulanır. Örneğin alın ve kaş arasına botoks uygulaması yapılan kişiye her zaman kaz ayağı botoksu gerekmeyebilir. Yüz botoksu uygulamasında tüm süreç hastaların ihtiyaçlarına göre planlanır.

Yüz botoksu uygulaması hakkında
merak edilen
5 soru, 5 cevap;

Botoks uygulamaları neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz oldukça konforlu ve güvenilir uygulamalardır. Bununla birlikte uygulama öncesinde mutlaka işlem alanına topikal anestetik kremler uygulanır. Böylelikle hastaların hissedeceği olası bir ağrının veya acının önüne geçilir.

Yüz botoksu işleminin kendisi hali hazırda kombine bir işlemdir. Aynı gün içerisinde hastanın tüm mimik kırışıklıklarına müdahale edilerek bütünsel bir yaklaşımla daha genç ve daha dinlenmiş bir yüz elde edilir. Bununla birlikte botoks kombinasyonlarına ek olarak dolgu uygulamaları da aynı gün içerisinde yapılabilmektedir.

Yüz botoksu uygulamasında da tıpkı diğer botoks işlemlerinde olduğu gibi ortalama 5 ila 7 günlük bir etki süresi vardır. İşlemden sonraki 5 ila 7 gün içerisinde botoks etkisini göstermeye başlar. Mimik kırışıklıklarınız etkinliğini yitirerek daha genç ve dinamik bir yüz görünümü elde edilir.

Botoks uygulamaları belirli bir süre etkinliğini koruyan kalıcı olmayan işlemlerdir. Hemen hemen tüm botoks uygulamalarında olduğu gibi yüz botoksu uygulamasında da kalıcılık ortalama 4 ila 6 ay arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre zarfında eğer işlemin etkinliğinin devam etmesi isteniyorsa işlem mutlaka yenilenmelidir.

İşlemin amacı mimik kırışıklıklarını gidererek kişiye olduğundan daha genç ve dinlenmiş bir görünüm sunmaktadır. Yüz botoksu uygulaması yüzde mimik kırışıklıklarının oluştuğu tüm bölgelere uygulanmaktadır. Kaz ayağı dediğimiz şakak bölgesinin hemen altında oluşan 3 paralel kırışıklığa, kızgınlık çizgisi dediğimiz kaş arasında oluşan kırışıklığa ve alın çizgileri olarak da bilinen alın bölgesinde oluşan yatay kırışıklıklara uygulanmaktadır.

Yüz botoksu uygulaması; güvenilir, konforlu ve basit bir uygulama olmakla birlikte mutlaka bir uzman hekim tarafından uygulanması gereken işlemlerdir. Doğru planlama ve kişiye özel uygulama yapılmadığı takdirde doğallıktan uzak, yapay bir görünüm elde etmek adeta kaçınılmaz bir sonuçtur. Bu nedenle yüz botoksu uygulaması mutlaka yüz anatomisine hakim uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Siz de yüz botoksu uygulamasıyla mimik kırışıklıklarını geride bırakmak, daha genç ve dinlenmiş bir görünüm elde etmek istiyorsanız klinik iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak detaylı bilgi alabilir ve randevunuzu oluşturabilirsiniz.