Koltuk Altı Terleme Botoksu beautemaster 26 Kasım 2021

Koltuk Altı Terleme Botoksu

Koltuk Altı Terleme Botoksu

Terleme, vücudumuzdaki boşaltım sistemlerinden biridir. Vücut için sağlıklı ve gerekli olmakla birlikte aşırı terleme bir problemdir. Aşırı terleme, bir sağlık probleminden ziyade çoğu zaman bir sosyal problemdir. Aşırı terleme sonucunda kişi koltuk altında rahatsız edici derecede ıslaklık hisseder. Bu ıslaklığa ek olarak kötü koku ve kıyafetlerin koltuk altı kısımlarında ortaya lekelenmeler de günlük hayatta kişilere pek çok zor anlar yaşatmaktadır.

Koltuk altında ortaya çıkan aşırı terleme problemi, sadece fiziksel olarak değil psikolojik olarak da bu problemi yaşayan kişileri etkilemektedir. Aşırı terleme problemi yaşayan kişiler sosyal hayata karışmakta zorlanır. Yeni insanlarla tanışırken çekinir ve daima tedirgin olur. Bu nedenle temelde, aşırı terleme problemi bir sağlık sorunu olmamakla birlikte sosyal hayatı etkilediği için bir problem olarak kabul edilmektedir.

Botoks nedir? Hangi durumlarda ihtiyaç duyulur?

Botulinum toksin olarak da bilinen botoks uygulaması, estetik ve güzellik sektöründe çok uzun yıllardır kullanılan oldukça güvenilir ve konforlu bir ameliyatsız estetik işlemidir. Klinik ortamda güvenle uygulanabilen botoks uygulaması; yüz bölgesindeki kırışıklıklarda, bruksizm olarak da bilinen diş sıkma probleminde ve aşırı terleme sorununda günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Botoks uygulamalarında amaç, ilgili bölgedeki kasların botoks ile paralize edilerek aşırı çalışmasının önüne geçilmesidir.

Koltuk altında sıklıkla karşılaştığımız aşırı terleme probleminde de botoks işleminden faydalanılmaktadır. Klinik ortamda yapılan terleme botoksu uygulaması, ortalama 10 dakikada tamamlanan bir işlemdir. Kalıcılık süresi hemen hemen tüm botoks uygulamalarında olduğu gibi ortalama 4 ila 6 ay arasında değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte, tıpkı diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi terleme botoksu da düzenli yaptırıldığı takdirde bu kalıcılık süresi bir miktar daha artmaktadır. Ancak bu noktada unutulmamalıdır ki terleme botoksu uygulamaları lokal şekilde etki eden uygulamalardır. Tıpkı botoks uygulamasının kullanıldığı her alanda olduğu gibi terleme botoksunda da direkt sorun yaşanan bölgeye müdahale edilmekle birlikte problem sadece o bölge özelinde çözülmektedir. Örneğin hem koltuk altınızda hem de ellerinizde aşırı terleme problemi yaşıyorsanız aşırı terleme problemi sorununun çözülmesi için her iki bölgeye de botoks işleminin uygulanması gerekmektedir. Sadece koltuk altına veya sadece el, avuç içlerine uygulanan botoks işlemi, diğer bölgelerdeki aşırı terleme sorununu çözmede etkili değildir.

Koltuk altı terleme botoksu
uygulamasıyla ilgili
5 soru, 5 cevap;

Terleme botoksu uygulaması, yapılan işlem alanının genişliğine göre 10-15 dakika süren ameliyatsız enjeksiyon işlemlerinden biridir. Koltuk altı terleme botoksunda amaç; kişinin aşırı terlemesini engelleyerek koltuk altında oluşacak aşırı ıslaklıki kötü koku ve kıyafet lekelerinin önüne geçmektir.

İşlemden yaklaşık 1 hafta sonra etkisini göstermeye başlayan koltuk altı terleme botoksu uygulamasının ortalama 4 ila 6 ay kalıcılığı bulunmaktadır. İşlemin etkilerinin devam etmesi isteniyorsa bu süre zarfı sonunda işlem yenilenmelidir.

Koltuk altı terleme botoksu uygulamasında da yüz bölgesinde güvenle kullanılan botulinum toksin maddesi kullanılır. Yıllardır yüz bölgesinde güvenle kullanılan botulinum toksin uygulamasının bilinen ağır bir yan etkisi bulunmamaktadır. 18 yaş üstü her kadın ve erkeğe güvenle uygulanabilmektedir.

Koltuk altı terleme botoksu uygulaması herhangi bir iyileşme süreci bulunmayan etkin bir işlemdir. Kısa sürede uygulanması ve ortalama 4 ila 6 ay gibi uzunca bir ömrü olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Koltuk altı terleme botoksu uygulamasından sonra rahatlıkla sosyal hayatınıza dönebilir, günlük rutinlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Koltuk altı terleme botoksu uygulaması pratik olduğu kadar aynı zamanda konforlu da bir uygulamadır. İşlemden hemen önce uygulama alanına anestetik kremler sürülerek işlem alanı lokal olarak uyuşturulur. Böylelikle hastaların tüm enjeksiyon sürecini maksimum konforla geçirmesi sağlanır. Ancak gerek kısa sürüşü gerekse uygulamanın özel ince uçlu botoks iğneleriyle yapılması sayesinde söz konusu koltuk altı terleme botoksu uygulaması olduğunda pek çok hastamız anestetik kremler ihtiyaç duymamaktadır.

Siz de koltuk altı terleme botoksu ile ilgili detaylı bilgi ve randevu almak için klinik iletişim numaralarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabilir; koltuk altı terleme botoksu ile ilgili merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ileterek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Güvenilir, konforlu bir o kadar da pratik ve etkin uygulama ile yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız koltuk altı terleme botoksu ile koltuk altlarınızda oluşan ve gün içerisinde sizi rahatsız eden, sosyal ortamlardan soyutlanmanıza neden olan kötü kotu, ıslaklık ve kıyafetlerinizin koltuk altında oluşan lekelenmelerden kurtulabilir; sadece öz güveninizi değil, insan ilişkilerinizi de tazeleyebilirsiniz.

Koltuk altı terleme botoksu uygulaması için hemen bugün iletişime geçini daha konforlu ve öz güvenli bir hayatın kapılarını bugün aralayın.

Herhangi bir iyileşme süresi veya yan etkisi bulunmaması nedeniyle uygulama sonrası hastaların klinikte belirli bir süre dinlenmesine gerek yoktur. Uygulamadan hemen sonra tüm hastalarımız rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilirler.