Hydrafacial Cilt Bakımı beautemaster 25 Kasım 2021

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı

Cildimiz, en değerli giysimiz sözünü duyduğunuzda belki size biraz abartı geliyor olabilir. Ancak sadece bizi koruması için değil aynı zamanda görünümümüzü ve sağlığımızı da etkilediğini göz önünde bulundurduğumuzda dahası güzel yaş almamızın en önemli elemanlarından biri olduğunu düşündüğümüzde bu sözün abartı olmadığını söylesek sanırım yanılmış olmayız

Gözeneklik ve katmanlı bir yapıya sahip olan cildimiz, bu yapısı nedeniyle düzenli olarak özel bakımlara ihtiyaç duyar. Gözenekli yapı cildimizin kendini temiz, ferah ve nefes alır durumda tutmasını zorlaştıran bir etkendir.

Şehrin kirli havası, mekan değiştirirken yaşanan soğuk/sıcak değişimleri, mevsim geçişleri, makyaj artıkları gibi birçok sebebe bağlı olarak cildimizin gözenekleri tıkanır, sebum dengesi bozulur ve cilt ihtiyaç duyduğu bakıma ulaşamadığı için yaşlanma süreci hızlanır.

Hollywood ünlülerinin yıllardır başvurduğu FDA onaylı etkin bir cilt bakımı olan Hydrafacial Cilt Bakımı, her yıl üst üste “En İyi Cilt Bakımı Ödülü” alan, etkinliği kanıtlanmış bir uygulamadır. Birden fazla aşamadan oluşan bir bakım olan Hydrafacial cilt bakımında amaç; cihazda bulunan özel vakumlu başlıklar sayesinde ciltte derinlemesine temizlik sağlayıp tüm temizleme ve arındırma işlemlerinden sonra cilde, ihtiyaç duyduğu bakımı verecek serumları uygulamaktır. Böylelikle düzenli yaptırıldığı takdirde cilt hem daima temiz hem de nem ve sebum dengesi korunmuş olur.

Ortalama 45 dakika süren ve her ay düzenli olarak yaptırılan Hydrafacial Cilt Bakımının birden çok avantajı bulunmaktadır. Hydrafacial Cilt Bakımı ile cildinizin sebum dengesini düzenleyebilir, nem dengesini sağlayabilir, yaş almaya bağlı olarak oluşmaya başlayan ince kırışıklıkları açılmasına katkı sağlayabilir, cildinizdeki siyah noktaları geride bırakabilir, cildinizin elastikiyetini artırabilir dahası cilt tonunuzu düzenleyerek cildinizdeki lekelenmeleri minimuma indirebilirsiniz.

Konforlu bir uygulama olan Hydrafacial cilt bakımı uygulamasının aşamaları şu şekildedir;

İlk etapta cilt yüzeyel olarak temizlenerek işleme hazır hale getirilir. Ardından, tek kullanımlık hydropeel ile cilt nemlendirilerek yumuşatılır. Bu solüsyon uygulaması, cilt gözeneklerinin daha iyi temizlenmesi içindir. Glukozamin, yosun özü gibi bileşenlere sahip bu özel temizleme sayesinde gözenek tıkanıklıkları açılır.

Hydrafacial cilt bakımının ikinci adımı ise cildin ölü hücrelerden arındırılmasını sağlayan peeling adımıdır. Bu aşamada Glikolik asit ve Salisilik asit içeren Hydrafacial GlySal asit peeling solüsyonu kullanılır. Cilt ölü hücrelerden arındırılarak temizlenir ve taze, daha genç cilt ortaya çıkarılır. Böylelikle cildin kendini yenilemesi ve nefes alması kolaylaştırılır.

Derinlemesine temizlik ve peeling işlemlerinden sonraki adım ise serum uygulamalarıdır. Hydrafacial Cilt Bakımı veya bir diğer deyişle Hollywood Cilt Bakımını, klasik bakımlardan ayıran en büyük özelliklerden biri peeling işlemi sonrasında uygulanan içerisinde mineral, aminoasit ve cildin ihtiyaç duyduğu peptitleri barındıran özel serumlardır. Cildin daha canlı ve parlak görünmesinde etkili olan ve cildin güzel yaş almasına katkı sağlayan bu serumlar, birden fazla olmakla birlikte uygulama esnasında hastanın cilt tipine ve cildinin ihtiyaç duyduğu bakıma göre uygun olan seçilir ve uygulama yapılır. Ciltte lekelenmeler söz konusuysa, yağlanma problemi varsa veya danışanlar, cilt tonu eşitsizliklerinden muzdaripse bu deformasyonlar göz önünde bulundurularak uygun serum seçilir.

Serum uygulamasından sonraki aşama ise cildin nemlendirilmesidir. Bu aşamaya kadar pek çok işlemden geçen cilt, bu aşamada nemlendirilerek sakinleştirilir.

Hydrafacial cilt bakımı uygulamasının son aşaması ise led maske uygulamasıdır. Kırmızı ve mavi olmak üzere iki farklı led ışık terapisi uygulamasını barındıran led maske uygulamasında danışanların ihtiyaçlarına göre bir protokol uygulanır. Led maske uygulamasının bitirilmesinin ardından Hydrafacial cilt bakımı tamamlanmış olur.

Hydrafacial Cilt Bakımı hakkında
5 soru, 5 cevap;

Hydrafacial cilt bakımı oldukça güvenilir ve konforlu bir uygulamadır. Pek çok kadın ve erkeğin rahatlıkla yaptırabildiği bir bakım olan Hydrafacial cilt bakımında, 18 yaş altı hastalar ve hamileler için özel bir protokol uygulanması gerekir.

Cildimiz her daim bakıma ihtiyaç duyan bir yapıya sahiptir. Güzel yaş alması ve daima derinlemesine temiz olması, nefes alması için ayda 1 kez profesyonel cilt bakımı yaptırılması önemlidir. Eğer cildiniz ay içerisinde çok fazla makyaj artığına ve kirli havaya maruz kalıyorsa bu süre 15 günde 1’e de indirilebilir.

Hydrafacial cilt bakımında kullanılan özel vakumlu başlıklar cilt yüzeyine zarar vermeyen ve kişinin herhangi bir acı hissetmesine sebebiyet vermeyen oldukça konforlu başlıklardır. Olası bir rahatsızlık hissinden ziyade adeta elektrik süpürgesinin bir yüzeyi temizlerken yarattığı temizlik hissini verir. Aynı şekilde peeling aşamaları ve led maske aşamaları da acısız ve ağrısızdır.

İlk seanstan itibaren ciltte temizliğin yarattığı bir aydınlanma vermekle birlikte ince kırışıklıkların açılmasına katkı sağlaması, cilt tonunu düzenlemesi ortalama 2 ila 4 seans arasında gerçekleşir. Ancak bu sürenin hastadan hastaya değişebileceği unutulmamalıdır.

Tek seans süresi ortalama 45 dakikadır.