Masseter Botoks beautemaster 26 Kasım 2021

Masseter Botoks

Masseter Botox

Günümüzde kalabalık ve büyük şehirlerde yaşamanın gerek sosyal gerekse erişilen imkanlar bakımından bir sürü artısı olmakla birlikte maalesef pek çok dezavantajı da bulunmaktadır. Bu dezavantajlardan biri de kişilerin çok fazla stres ve yorgunlukla baş etmek zorunda olmasıdır. Bu stres ve yorgunluk çeşitli şekillerde kişilerin hayatlarında kendini gösterir. Aşırı stres anında veya uyurken diş sıkma, stres ve yorgunluk belirtilerinin başında gelir.

Bruksizm nedir?

Diş sıkma veya literatürdeki adıyla bruksizm, bir sağlık problemidir. Kişilerin aşırı yorgun veya stresli olduğu dönemlerde ortaya çıkan bruksizm, tedavi edilmesi gereken aksi halde başta diş kırılmaları ve çene yapısı bozuklukları olmak üzere birçok farklı sağlık sorununa gebe olan bir problemdir. Bu sağlık problemlerinin yanı sıra diş sıkma problemi sadece sağlık olarak değil güzellik, görünüş olarak da birçok probleme neden olabilmektedir. Alt yüz bölgesinde bulunan masseter kası, diş sıkma probleminden büyük oranda etkilenmektedir. Kişi dişlerini sıktıkça bu kas daha çok çalışır ve zamanla büyür. Masseter kası büyüdükçe ve genişledikçe alt yanak bölgesinde zamanla bir çıkıntıya sebep olur. Bu çıkıntı özellikle kadınlarda maskülen bir görünüme, keskin, sert yüz hatlarına sebep olur. Bu erkeksi görünümün yanı sıra zamanla ortaya çıkan çene ağrısı da diş sıkma veya bir diğer adıyla bruksizmin yarattığı bir diğer sorundur.

Botoks nedir?

Etken maddesi botulinum toksin olan sağlık ve güzellik alanında sıklıkla kullanılan bir çeşit materyaldir. Kaslar üzerine doğru şekilde uygulandığında kasları paralize eden botoks uygulaması özellikler aşırı çalışan kasları rahatlatmak ve kişilerin yüzlerinde dinlenmiş ve genç bir görünüm elde etmek için sıklıkla kullanılmaktadır.

Masseter botoks uygulaması nedir?

Masseter botoks uygulaması, alt yüz bölgesinde bulunan masseter kasına yapılan botoks uygulamasıdır. Masseter botoks uygulamasında amaç; masseter kasının çalışmasını paralize ederek kası rahatlatmak ve zamanla küçülmesini sağlamak, dahası diş sıkma probleminin getirdiği çene ağrısının ve diş deformasyonlarının önüne geçmektir. Oldukça güvenilir ve konforlu bir işlem olan masseter botoks uygulaması ortalama 10 ila 15 dakikada yapılabilen bir uygulamadır. İşlemden sonra hastalar herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyaç duymazlar. Uygulamadan hemen sonra sosyal hayatlarına dönebilir, günlük rutinlerine devam edebilirler.

Masseter botoks uygulaması sonrası masseter kasının çalışması kısıtlanır böylelikle aşırı çalışıp büyüyen kas küçülmeye ve alt yüz bölgesinde oluşan sertlik yumuşamaya başlar. Bu da kişinin yüzünün incelmesine ve ideal olarak da kabul edilen V yüz formunu elde etmesine kolaylık tanır. Masseter botoksu uygulaması, günümüzde sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. İşlemin sağladığı sağlık avantajlarının yanı sıra alt yüz bölgesinin inceltilmesinde de etkili olduğu için pek çok kadın ve erkek tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Sağlık ve güzelliği bir arada sunan masseter botoks uygulaması, günümüzde güvenle uygulanan ve yüksek hasta memnuniyetinin sağladığı ameliyatsız estetik uygulamalarının başında gelmektedir.

Masseter botoks uygulaması, bugün pek çok klinikte zaman zaman hemşireler ve estetisyenler tarafından yapılmaktadır. Bu yanlış ve hasta için olumsuz sonuçlar doğurabilecek bir durumdur. Masseter botoks uygulaması, mutlaka alanında uzman, yetkin, bu alanda tecrübeli bir hekim tarafından uygulanmalıdır.

Masseter botoks uygulamasıyla ilgili
4 soru, 4 cevap;

İleri düzeyde diş sıkma problemi bulunan ve bu nedenle masseter kasında büyüme, güneşleme saptanmış 18 yaş üstü her kadın ve erkeğe masseter botoksu uygulaması güvenle uygulanabilmektedir.

Masseter botoks uygulaması neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz oldukça konforlu ve pratik bir uygulamadır. Ortalama 10 – 15 dakika süren işlem boyunca hastalar, işlem öncesi uygulanan anestetik sayesinde ağrı veya acı hissetmezler.

Günümüzde birçok alanda kullanılan botoks uygulamalarının kalıcılık süreleri ortalama 4 ila 6 aydır. Masseter botoks uygulamasının kalıcılığı da bu süreye dahildir. Bununla birlikte düzenli olarak yaptırıldığında işlemin kalıcılık süresi bir miktar daha artmaktadır. Yaklaşık 4 ila 6 aylık sürenin sonunda etkinliği azalan masseter botoks uygulamasında, eğer etkinin devam etmesi isteniyorsa bu süre zarfından sonra işlem mutlaka yenilenmelidir.

Masseter botoks, pratik olması ve iyileşme süresi gerektirmemesi nedeniyle kolaylıkla pek çok ameliyatsız estetik uygulamayla güvenle kombine olarak yapılabilmektedir.

Diş sıkma veya bilinen bir diğer adıyla bruksizm tedavisinin yanı sıra alt yüz bölgesinde masseter kasının rahatlatılmasıyla yüz incelmesinin de sağlandığı masseter botoks işlemi ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için klinik iletişim numaralarımızdan uzmanlarımıza ulaşarak merak ettiğiniz soruları sorabilir, masseter botoks uygulaması için randevunu oluşturabilirsiniz.

Yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız masseter botoks uygulaması sonrası siz de diş sıkma probleminizi geride bırakabilir dahası alt yüz bölgenizdeki incelme sayesinde gençliğin simgesi ve ideal kabul edilen V yüz formuna kavuşabilirsiniz.