Göz Altı Işık Dolgusu beautemaster 26 Kasım 2021

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Yaş almanın getirisi ile cildimizin zamanla deformasyona uğramaya başlaması artık yadsınamaz bir gerçek. Öyle ki yukarıdan aşağıya doğru yaşlanan cilt zamanla deformite uğrarken eğer doğru zamanda doğru müdahaleler yapılmazsa kişi olduğundan da yaşlı görünebilir. Her ne kadar yaş almanın getirdiği deformasyonların en belirgin olarak kendini gösterdiği yer, ince cilt yapısı nedeniyle göz altları olsa da bu bölgede meydana gelen deformasyonların tek nedeni yaşlılık değildir. Düzensiz uyku alışkanlıkları, stres, yanlış kullanılan ürünler ve daha birçok genetik ve çevresel faktör göz altlarımızın bizi daha yaşlı göstermesine neden olabilir. Hali hazırda bu kadar çok çevresel faktör söz konusuyken bir de yıllara yenik düşen cilt altı katmanların zamanla erimesi göz altında çöküklük, torbalanma ve koyu halkalara neden olur.

Bu deformasyonları geride bırakmak mümkün mü derseniz, gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki evet, mümkün. Yaş almanın getirisi deformasyonları geride bırakmak denince akla gelen ilk uygulamalardan biri olan dolgu uygulamaları, söz konusu göz altları olunca da sıklıkla başvurulan işlemlerden biridir. Hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla göz altlarına yapılacak küçük bir dokunuş daha genç ve dinlenmiş görünüme sahip olmanıza yardımcı olabilir.

Göz altları neden çöker?

Bunun birçok fizyolojik ve psikolojik nedeni vardır. Birbirini destekleyen ve deformasyonları artıran bu nedenler çoğu zaman aynı süre içerisinde gerçekleşir ve göz altındaki deformitenin şiddetini artırır.

Göz altları doğuştan çöküntü dediğimiz hacimsizliğin verdiği bir deformiteye sahip olabileceği gibi uzun çalışma saatleri, stresli şehir hayatı, kişinin duygu durumunun stabil olmaması gibi nedenlere bağlı olarak da çökebilir. Bunun yanı sıra yukarıda da bahsettiğimiz gibi cilt altı dokuların yaş almaya bağlı olarak yıpranması, deformasyona uğraması da göz altında oluşan koyu halkalanmların ve çöküklüğün bir başka nedenidir.

Göz altının çökmesini, göz altında morluklar oluşmasını engellemek mümkün mü?

Kendinize bakarak, stresten uzak durarak ve iyi bir uyku düzeniyle göz altındaki çöküklüğün ve halkalanmanın bir miktar önüne geçebilirsiniz. Ancak yaş aldıkça cilt altı dokular deformasyona uğramaya devam edeceği için günün sonunda mutlaka bir dolgu uygulamasına başvurmanız gerekecektir.

Göz altı ışık dolgusu uygulaması, ortalama 12 ila 18 ay kalıcılığı bulunan oldukça güvenilir, konforlu ve yüz güldüren sonuçlar aldığımız dahası yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız uygulamaların başında gelir. Günümüzün gelişen medikal uygulamaları sayesinde neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz şekilde uygulanan göz altı ışık dolgusu uygulamaları oldukça pratik uygulamalardır. Pek çok farklı dolgu ve botoks işlemi ile aynı gün içerisinde kolaylıkla yapılabilen ve hastaların günlük rutinlerini, sosyal hayatlarını kesintiye uğratmayan bir işlem olan göz altı dolgu uygulamaları, klinik ortamda uzman bir doktor tarafından yapılan işlemlerdir. Göz altı ışık dolgusunu yapacak hekimin alanında yetkin ve dolgu uygulamalarında tecrübeli olması oldukça önemlidir. Göz altlarında bulunan cilt, yüzümüzdeki en ince kısımlardan biridir. Buraya yapılacak yanlış bir müdahale, aşırı morluk ve şişliğe kolayca dönüşebilmektedir. Bu nedenle işlemi yapacak hekimin mutlaka göz altı ışık dolgusu uygulamasında tecrübeli olması gerekir.

Göz altı ışık dolgusu uygulamasıyla ilgili
sık sorulan 5 soru, 5 cevap;

Göz altlarında koyu halkalanmalardan ve çöküntülerden şikayetçi, 18 yaş üstü her kadın ve erkek göz altı ışık dolgusu yaptırabilir.

İşlem ortalama 15-20 dakikada tamamlanan bir işlemdir. Uygulamadan sonra klinikte müşahade altında kalmaya gerek yoktur. Dolayısıyla günlük rutininizden ortalama 20 dakikalık bir zaman dilimi ayırmak göz altı ışık dolgusu için yeterlidir.

Göz altı ışık dolgusu, hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan bir işlemdir. Uygulamanın kalıcılığı ortalama 12 ila 18 aydır. Ancak pek çok hyaluronik asit dolgu uygulaması gibi göz altı ışık dolgusu uygulaması da belirli aralıklarla yenilendiğinde kalıcılığı bir miktar daha artmaktadır.

Göz altı ışık dolgusunda amaç; göz altlarının daha hacimli ve aydınlık görünmesini sağlamaktır. Uygulandığı ilk andan itibaren etkisi gözle görülür olmakla birlikte birkaç gün içerisinde göz altlarınız eskiye göre çok daha hacimli olacaktır. Bu hacimle birlikte çöküklükler geride kalacak dolayısıyla göz altlarınız çok daha aydınlık olacaktır.

Ortalama 15 ila 20 dakikalık konforlu bir işlem olan göz altı ışık dolgusu uygulaması birçok dolgu ve botoks uygulamasıyla aynı gün yapılabilmekte, daha genç ve dinamik bir görünüm için bütünsel yaklaşımla ameliyatsız estetik tedavileri planlanabilmektedir.

Yüksek hasta memnuniyeti sağladığımız göz altı ışık dolgusu uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi ve randevu için klinik iletişim numaralarımızdan veya sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabilir; merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sorarak işlem randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Herhangi bir iyileşme süresi veya yan etkisi bulunmaması nedeniyle uygulama sonrası hastaların klinikte belirli bir süre dinlenmesine gerek yoktur. Uygulamadan hemen sonra tüm hastalarımız rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilirler.