Elmacık Dolgusu beautemaster 26 Kasım 2021

Elmacık Dolgusu

Elmacık Dolgusu

Yıllar geçtikçe bedensel güzellik algıları sürekli değişimlere uğrasa da yüz güzelliği söz konusu olduğunda bir gerçek var ki o da çok uzun yıllardır V yüz şeklinin ideal oran ve güzelliğin simgesi olduğudur. Öyle ki 1920’lerden günümüz 2020’li yılları düşünün; bazı dönemler Kim Kardashian poposu ünlüyken bir dönem Twiggy kızları ünlüydü. Bir yıl büyük meme formu ön plandayken ertesi yıl küçük meme formu övülüyordu. Ancak söz konusu yüz olduğunda her daim V yüz formu popülerliğini ve gençliğin simgesi olma yolundaki ikonikliğini korudu.

V yüz formu tam olarak nedir derseniz şöyle açıklayalım; yüzün yukarıdan aşağıya doğru daraldığı ve çene ucunun daha sivri göründüğü bir yüz formudur. Bu formda, temporal bölge dediğimiz şakak bölgesi ve elmacık kemiği bölgesi hacimliyken bichat yağlarının da bulunduğu alt yüz bölgesi daha dardır.

V-line yüz formuna ulaşmanın birçok farklı yolu vardır. Kullanılacak yöntem, hastadan hastaya değişir. Bazı hastalarda temporal bölge (şakak bölgesi) ve elmacık kemiği bölgesi hacimlidir. Bu tür durumlarda sadece alt yüz bölgesinde bulunan bichat yağlarına müdahale edilir. Ancak bazı hastalarda alt yüz bölgesi, yanaklar, halihazırda V-line için yeterli noktadadır ancak elmacık kemiği bölgesinde yeterince hacim olmadığı için kişi yine de V-line yüz şekline ulaşamaz. İşte, bu hasta grubu için gençliğin simgesi, güzelliğin kabul görmüş hali V-line yüz şekline ulaşmanın etkin yolu elmacık kemiği dolgusudur.

Elmacık kemiği dolgusu, hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan pratik ve konforlu bir uygulamadır. Doğru hasta seçimi ve etkin enjeksiyonla yüksek hasta memnuniyetinin sağlandığı bir uygulama olan elmacık kemiği dolgusu uygulaması, klinik ortamda yapılan bir işlem olmakla birlikte herhangi bir iyileşme süresi bulunmaz. İşlemden sonra hastaların rahatlıkla sosyal hayatına döndüğü uygulama, ortalama 15 dakika sürer. İşlem öncesi uygulama alanına sürülen anestetikler sayesinde neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz bir uygulama olan elmacık kemiği dolgusu uygulamasında, işlemden hemen sonra sonuçlar görülmeye başlanır.

Elmacık kemiği bölgesinin daha da belirginleştirildiği, verilen hacim sayesinde daha çıkıntılı göründüğü işlem, sadece yüzde hacimli bir görünüm sağlamaz aynı zamanda yanaklarla zıtlık oluşturduğu için yanakların da olduğundan daha içeride görünmesini sağlar. V-line yüz formuna ulaşmak isteyen her kadın ve erkeğin güvenle yaptırabileceği bir uygulama olan elmacık kemiği dolgusu uygulamasının kalıcılığı ise hemen hemen tüm hyaluronik asit bazlı dermal dolgularda olduğu gibi ortalama 12 ila 18 aydır. Düzenli aralıklarla yaptırıldığı takdirde bu süre biraz daha uzayabilmekte, kalıcılık bir miktar daha artabilmektedir.

Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi 18 yaş alt sınırı bulunan elmacık kemiği dolgusu uygulamasında amaç; kişiye şakak bölgesinden çeneye doğru incelen bir yüz formu sunmaktır.

Elmacık kemiği dolgusu uygulamasıyla ilgili
sık sorulan 5 soru, 5 cevap;

Uygulama, hali hazırda vücudumuzda da bulunan hyaluronik asit bazlı dermal dolgularla yapılan bir işlemdir. Cildin kendini yenilemesinde etkin bir rol oynayan hyaluronik asit, yüz dolgularında sıklıkla başvurulan etken maddelerden biridir.

İşlem sonuçları uygulamadan hemen sonra görülmeye başlamakla birlikte birkaç gün içerisinde son halini alır. Kalıcılığı ortalama 12 ila 18 ay olan elmacık kemiği dolgusu uygulamasının bu kadar sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinden biri de sonuçların çok çabuk kendini göstermesidir.

Dolgu uygulamaları iyileşme süresi gerektirmeyen etkin, pratik uygulamalardır. Elmacık kemiği dolgusu uygulaması başta dudak, çene ve temporal bölge (şakak dolgusu) olmak üzere hemen hemen tüm dolgu uygulamalarıyla kombine olarak yapılabilmektedir. İşlem süresi uygulama alanına ve kombine olarak yapılacak işlemlerin adedine göre değişiklik gösterir.

Dolgu uygulamaları birden fazla maddeyle yapılabilmektedir. Günümüzde hem iyileşme süresi gerektirmemesi hem de klinik ortamda pratik ve konforlu şekilde yapılması nedeniyle hyalüronik asit bazlı dermal dolgular en çok tercih edilen maddelerden biridir. Bir diğer yöntem ise yağ enjeksiyonudur ki bu ameliyat ve iyileşme süreci gerektirdiği için hyaluronik asit bazlı dermal dolgular kadar tercih edilmezler.

İşlem, oldukça konforlu bir uygulamadır. Uygulama öncesi işlem alanına sürülen topikal anestetik kremler sayesinde hastalar işlem esnasında herhangi bir ağrı veya sızı duymazlar.

Siz de elmacık kemiği dolgusu uygulamasıyla güzelliğin simgesi kabul edilen V-line yüz formuna pratik ve konforlu bir şekilde, bir öğle arası zamanda 15 dakikanızı ayırarak kavuşabilirsiniz. Uygulamayla ilgili detaylı bilgi ve randevu için kliniğimizin iletişim numalarından veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilir, merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ileterek elmacık kemiği dolgusu uygulaması için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Herhangi bir iyileşme süresi veya yan etkisi bulunmaması nedeniyle uygulama sonrası hastaların klinikte belirli bir süre dinlenmesine gerek yoktur. Uygulamadan hemen sonra tüm hastalarımız rahatlıkla sosyal hayatlarına dönebilirler.